• Zafer Mah. Turgut Özal Cad. No:106 Buca/İzmir
  • P.tesi - C.tesi
    8:00 - 19:00
Bizimle İletişime Geçin

0 850 850 1618
0 533 314 1975

close

Soğuk Hava İzolasyonu

Img

Gıda üreticileri, toptancılar, süpermarketler, hastaneler, ilaç sanayi, sosyal tesisler, endüstriyel yapılar içerisinde soğuk hava depoları çok büyük bir gereklilik olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu alanda soğuk hava depo izolasyonu sağlamak için kullanılan malzemelerin tercih edilen alanlar için uygun olması gereklidir. Sandviç paneller ısı yalıtımı sağlayan çok özel seçenekler olmaktadır.  Bu panellerin dışında plywood yüzeyli zemin panelleri ile de soğuk oda kısımlarının zemin kısımlarında yalıtım sağlanmış olacaktır.

            Yalıtım yapılırken projelendirme aşamasında dikkat edilecek bazı hususlar bulunmaktadır. Genel olarak bakıldığında soğutma işlemi ısıtma kullanımlarına göre çok daha maliyetli olmaktadır. Etkin bir şekilde ısı yalıtımı yapmak için doğru yerde kullanılan buhar kesiciler gerekli olmaktadır.  Bu alanda yapılan tasarımlarda duvar ve yer kısımlarında tercih edilecek paneller için araç yükü, hareketli raf uygulamaları gibi sınır koşullar baz alınarak soğuk hava izolasyonu yalıtımı sağlanmalıdır. Yalıtım malzemelerin yüksek mukavemetli olması çok önemlidir. Bunun için de ısı yalıtım sağlayacak panellerin kullanılan alanlara göre değer alması gereklidir. Bunun yanında boyutsal yapıları içerisinde kullanılan panellerin uygulanacak alana tam olarak oturması için ölçülendirmenin de dikkatli yapılması gereklidir.

            En önemli soğuk hava depo izolasyonu özellikleri arasında ise asgari enerji tüketimi sağlayan yüksek yalıtım değerine sahip ürün seçenekleri tercih edilmesi gelmektedir. Bunların dışında yüksek su buhar geçirgenlik direnci içinde doğru malzemelerin tercih edilmesi önemlidir. 

ArabicEnglishFrenchTurkish