• Zafer Mah. Turgut Özal Cad. No:106 Buca/İzmir
  • P.tesi - C.tesi
    8:00 - 19:00
Bizimle İletişime Geçin

0 850 850 1618
0 533 314 1975

close

Soğuk Hava Depoları

Img

            Çeşitli gıda maddeleri başta olmak üzere medikal ürünler, tıbbi ürünler, kimyevi maddelerin istenilen sıcaklık ve nem değerlerinde muhafaza edilmesini için oluşturulan alanlara soğuk hava depoları denilmektedir. Bu ortamlar dış ortam şartlarından tecrit edilmiş olmaktadır. Kapalı alanlar oldukları için bu şekilde farklı sektörlerde hizmetler sunan firmalar için ideal muhafaza koşulları oluşturulmaktadır.

            Özellikle panel tipi soğuk hava depoları çok daha verimlilik sağlayan bir seçimdir. Verimliliği sağladığı yalıtım özelliği ile yapmaktadır. Kurulum aşamasında hızlı, kolay ve sorunsuz olması da firmalar için önemli bir faydadır. Farklı ebatlarda kurulması mümkündür. Hijyen açısından düşünüldüğünde de oldukça sağlıklı seçenekler olacaktır. Bu alanda farklı sektör temsilcilerinin bu depoları kullandığını görebiliyoruz. Özellikle gıda üreticileri, toptancıları bu alanda satışa sunacakları sebze, meyve, süt ve süt ürünleri, et, tavuk gibi besinlerin saklanmasında bu tarz depoları tercih etmektedir. Bunların yanında daha küçük boyutlarda süpermarketlerde de bu özellikleri görebilmek mümkündür. Pastaneler, cafeler içerisinde de bu şekilde depolar bulunmaktadır.

            Bu alanda en çok mezbahalar, hayvan üreticileri ve deniz ürünleri satıcıları kullanımlarında soğuk hava depoları çok önemlidir. Ürünlerin satışını yapan bu firmalar, et ürünlerinin bozulmadan sağlıklı bir şekilde satışa sunulması için oldukça kullanışlı alanlar olmaktadır. Bunların yanında meyve sebze gibi ürünlerin gelişimlerini sürdürebilmeleri açısından da çok daha geniş depolar tercih edilmekte ve bu şekilde piyasada her an taze ve sağlıklı ürünler bulabilme imkanı oluşturulmaktadır. soğuk hava deposu imalatı, soğuk hava sistemleri

Soğuk hava panelleri ve soğuk oda deposu fiyatları

ArabicEnglishFrenchTurkish